“GOZ – to się opłaca”

Nasza firma pomaga przedsiębiorstwom wprowadzać na rynek rozwiązania z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju. Dzięki dofinansowaniu “GOZ – to się opłaca”, nasi klienci mogą osiągnąć korzyści z zastosowania tych rozwiązań w swoich firmach – może przynieść oszczędności finansowe i przekonać nowe grupy konsumentów, dla których priorytetem jest ochrona środowiska.

Można uzyskać 10 tys. zł na jednego pracownika przedsiębiorstwa bez wkładu własnego. Maksymalna kwota dofinansowania 150 tys. zł. na usługi szkoleniowe i doradcze.

Start: marzec-kwiecień 2024

Umów się na darmową konsultację

korzyści

Nasze usługi doradztwa i projektowania nie tylko pozwalają przedsiębiorcom i ich pracownikom poznać zalety wprowadzenia rozwiązań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), ale również oferują realne działania. Wdrożenie zrównoważonego produktu lub strategii w Twojej firmie może przynieść oszczędności

finansowe  i przekonać nowe grupy konsumentów, dla których priorytetem jest ochrona środowiska. Nasze wsparcie pomaga firmom osiągać korzyści ze zrównoważonego podejścia do projektowania i produkcji, tworząc nowe lub przekształcając istniejące produkty lub usługi

Dłuższy cykl życia produktu i wykorzystanie surowców wtórnych prowadzą do obniżenia kosztów produkcji

Projektowanie produktów z minimalnym zużyciem materiałów i energii przekłada się na ograniczenie wydatków.

GOZ zmniejsza ilość generowanych odpadów, co wpływa na oszczędności firmy

Wdrażanie zrównoważonych praktyk przyciąga klientów i inwestorów, zwiększając konkurencyjność. tak jaki firmy wprowadzenie innowacji produktowej

GOZ to działanie proekologiczne, które buduje pozytywny wizerunek firmy

GOZ otwiera drzwi do innowacyjnych modeli, takich jak wynajem czy serwisy, a to na dywersyfikację kanałów sprzedaży

Współpraca z GOZ pozwala unikać ryzyka niezgodności z przepisami UE, które są coraz bardziej restrykcyjne

case study

Projektanci z Hak Studio wspierają klientów w rozwoju produktów i nowych marek, w tym również w kontekście zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegu zamkniętego. Przykładem jest opis submarki FNC industrie, która powstała na zlecenie firmy produkcyjno-usługowej, chcącej wdrożyć własne produkty ogrodzeniowe i balustradowe.

W strategii wzorniczej założono ograniczoną liczbę produktów, ale każdy z nich jest konfigurowalny dla różnych wzorów. Modułowa struktura ułatwia magazynowanie, logistykę i wykorzystanie zasobów firmy w sytuacjach przestojów produkcyjnych. Dzięki temu firma może efektywnie rozwijać swoją ofertę i dbać o środowisko.

Ograniczenie procesu spawania w niektórych produktach przyspieszyło produkcję, zmniejszyło zużycie energii i obniżyło koszty. Produkty pakują się do niewielkich paczek, a w razie uszkodzenia można wymieniać pojedyncze elementy. To ułatwia transport,recykling, serwis i montaż.

Opisany projekt pokazuje, że tworzenie rozwiązań w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju może być korzystne dla przedsiębiorstwa. Produkty są bardziej przyjazne środowisku, a jednocześnie łatwiejsze i tańsze w produkcji i logistyce.

w ramach usługi powstały

– audyt i strategia wzornicza z uwzględnieniem GOZ
– strategia marki
– projekt wzorniczy nowej linii produktów

– wdrożenie projektu z nadzorem produkcyjnym
– identyfikacja wizualna marki
– projekt i wdrożenie strony www wraz z konfiguratorem

zespół

Żanetta Korsak

Projektantka wzornictwa przemysłowego. Współtworzy HAK Studio, gdzie prowadzi pełny proces projektowy: od analizy po wdrożenie na rynek. Współpracuje z firmą Workagile, projektując przestrzenie biurowe. Jej produkty wyróżniają się estetyką, osiągają dobre wyniki finansowe i są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Może pomóc w opracowaniu produktów w duchu gospodarki obiegu zamkniętego i ich wdrożeniu.

Żanetta doradzi Tobie oraz Twojej Firmie w obszarach:

– projektowanie w duchu zrównoważonego
– rozwoju przy opracowywaniu wzorów przemysłowych
– projektowanie produktów (mebli, systemów modułowych, urządzeń, małej architektury i wielu innych) w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego
– formułowanie briefu projektowego
– dobór zrównoważonych materiałów i technologii
– identyfikacja wizualna marki

Paweł Lasota

Projektant wzornictwa przemysłowego z HAK Studio. Jego specjalizacją są strategie wzornicze i marki. Priorytetem jest dostępność i zrównoważony rozwój. Celem jego pracy jest tworzenie produktów i procesów, które przynoszą korzyści finansowe producentom w kontekście ekonomii cyrkularnej zamiast kosztów. Może pomóc w opracowaniu skutecznej strategii gospodarki obiegu zamkniętego i jej wdrożeniu.

Paweł doradzi Tobie oraz Twojej Firmie w obszarach:

– tworzenie strategii wzorniczych w duchu gospodarki obiegu zamkniętego
– tworzenie strategii marki
– badania oraz testy z użytkownikami
– opracowanie projektów wzorniczych i dokumentacji technicznej
– wdrożenie na rynek produktów oraz procesów gospodarki obiegu zamkniętego